Cine/unde coordoneaza implementarea Zilei Stafetei

160 institutii coordoneaza implementarea Zilei Stafetei in 36 judete.
Afla care sunt acestea din lista de mai jos.

Seminarul Teologic Liceal Ortodox

Liceul Teoretic "Adam Muller Guttenbrunn"

Colegiul National "Ioan Slavici"

Colegiul National "Dinicu Golescu"

Liceul Tehnologic Astra

Liceul Teoretic Costesti

Scoala Gimnaziala Nr. 1 Stoenesti

Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"

Scoala Gimnaziala ”George Enescu" Moinesti

Scoala Gimnaziala ”Oltea Doamna”

Liceul Teoretic "Constantin Serban" Alesd

Scoala Gimnaziala ”Mihai Eminescu” Nasaud / Asociatia De Parinti ”Sandu Manoliu” Nasaud

Liceul Tehnologic Special ,,Sfanta Maria” Bistrita

Scoala Gimnaziala Nr. 4 Bistrita

Liceul Cu Program Sportiv Bistrita

Scoala Gimnaziala Urmenis

Scoala Gimnaziala Dumitra

Scoala Gimnaziala "Iacob Si Ioachim Muresanu", Rebrisoara

Scoala Gimnaziala "Ioan S. Pavelea", Runcu Salvei

Scoala Gimnaziala „Grigore Silasi” Beclean

 

Liceul Pedagogic "Nicolae Iorga"

Liceul "Demostene Botez'' Trusesti

Scoala Gimnaziala "Ioan Cernat" Havarna

Scoala Gimnaziala Nr.1 Rauseni

Scoala Gimnaziala ”Ion Creanga”

Centrul Judetean de Resurse si Asistenta Educationala Braila

Colegiul Tehnic "Maria Baiulescu" Brasov

Colegiul National "Aprily Lajos" Brasov

DGASPC Brasov, Complexul de servicii "Victoria", componenta Centrul De Plasament Azur

Liceul Teoretic "Mihail Saulescu" Predeal

Colegiul Economic Buzau

Scoala Gimnaziala "G.E.Palade" Buzau

Scoala Gimnaziala Cilibia

Scoala Gimnaziala Naeni

Scoala Gimnaziala Cislau

Scoala Gimnaziala Ziduri

Scoala Gimnaziala Smeeni

Scoala Gimnaziala Nr.1 Dichiseni

Liceul Tehnologic "Nicolae Balcescu", Oltenita

Scoala Generala "Ion Creanga", Cluj-Napoca

Scoala Gimnazială ”Ioan Opris”, Turda

Scoala Gimnaziala Camarasu

Club Rotary, Campia Turzii/ Liceul Teoretic ”Pavel Dan”

Colegiul Comercial "Carol I" Constanta

Colegiul National „Mihai Eminescu”

 

Asociatia Natura Schola

Liceul Tehnologic Economic Administrativ "Berde Aron", Covasna

Liceul Tehnologic "Nicolae Balcescu", Intorsura Buzaului

Scoala Gimnazială "Molnar Józsiás", Targu-Secuiesc

Scoala Gimnaziala "Turoczi Mozes", Targu Secuiesc

Scoala Gimnaziala "Petofi Sandor", Targu-Secuiesc

Scoala Gimnaziala "Romulus Cioflec",Araci

Scoala Gimnaziala "Antos János", Reci

 

Asociatia De Dezvoltare Comunitara Negoi

Colegiul National Pedagogic "Stefan Velovan", Craiova

Scoala Gimnaziala "Ion Creanga" Craiova

Scoala Profesionala Valea Stanciului

Scoala Gimnaziala Sadova

Fundatia Inima De Copil

Școala Gimnaziala ”Constantin Gh. Marinescu” Galati

Liceul Teoretic "Mircea Eliade" Galati

Biblioteca Comunala Movileni

Scoala Gimnaziala "Iorgu Iordan", Tecuci

Liceul Tehnologic Nr. 1 Corod

Scoala Gimnaziala "Sf. Ilie" Toplita

Liceul Teoretic "O.C. Taslauanu" Toplita

Scoala Gimnaziala "Andrei Saguna" Toplita

Liceul "Kemeny Janos" Toplita

Colegiul National "Octavian Goga" Miercurea Ciuc

Liceul Tehnologic Zimmethausen Borsec

Liceul "Miron Cristea", Subcetate

 

Liceul Tehnologic ”Grigore Moisil” Deva

Scoala Gimnaziala "Dr. Aurel Vlad" Orastie

Scoala Gimnaziala Nr. 4 Vulcan

Colegiul Tehnic “Mihai Viteazu” Vulcan

Scoala Gimnaziala "Constantin Dacoviciu", Beriu

Scoala Gimnaziala "Dominic Stanca" Orastie

Scoala Gimnaziala ”Spiru Haret” Tandarei

Liceul Tehnologic "Anghel Saligny", Fetesti

Scoala Gimnaziala ”Ion Haulica" Ipatele

Scoala Gimnaziala Topile

Scoala Gimnaziala Valea Lupului

Colegiul Tehnic "Gheorghe Asachi" Iasu

Asociatia Clubul De Ecologie Si Turism Bios

Colegiul Tehnic "Dimitrie Leonida" Iasi

Asociatia Pentru Educatie Durabila "Sf. Maria" Iasi

Clubul Copiilor Pascani

Scoala Gimnaziala "Gh. Ciobanu" Andrieseni

Biblioteca Publica Popricani

Scoala Gimnaziala Ciohorani

Scoala Gimnaziala Gistesti, Pascani

Scoala Gimnaziala Rachiteni

Scoala Gimnaziala Ciohorani

Scoala Gimnaziala "Lucian Blaga"

Liceul Tehnologic "Grigore C. Moisil" Targu-Lapus

Colegiul National "Gheorghe Sincai" Baia-Mare

Scoala Gimnaziala Salcia

 

Scoala Gimnaziala "Alexandru Ceusianu" Reghin

Scoala Gimnaziala "Radu Popa" Sighisoara

Scoala Gimnaziala Omega Tirgu Mures

Scoala Gimnaziala Nr. 7 Tirgu Mures

Scoala Gimnaziala "Alexandru Ioan Cuza" Tirgu Mures

Colegiul Economic "Transilvania" Tirgu Mures

Scoala Gimnaziala Iernut

Scoala Gimnaziala Nr.1 Raucesti

Colegiul National "Calistrat Hogas" Piatra-Neamt

Palatul Copiilor Piatra-Neamt

Colegiul Tehnic "Petru Poni" Roman

Colegiul Tehnic "Miron Costin" Roman

Colegiul National ”Roman-Voda” Roman

Asociatia Musatinii Roman

Liceul Tehnologic Valea Ursului

Scoala Gimnaziala "George Proban" Slatina

Scoala Gimnaziala Nr. 2 Caracal

Liceul Teoretic ”Mihai Viteazul”

Colegiul National "Ionita Asan"

Scoala Gimnaziala Stoicanesti

Scoala Gimnaziala "Gh. Popescu", Margineni-Slobozia

Asociatia Learn For You Slatina

Scoala Gimnaziala "Profesor Nicolae Simache" Ploiesti

Scoala Gimnaziala Magurele

Scoala Gimnaziala Marginenii De Jos

Scoala Gimnaziala ''Sfintii Imparati'' Balta Doamnei

Biblioteca Publica Dobrin

Colegiul National "Simion Barnutiu" Simleu Silvaniei

Scoala Gimnaziala Nr.1 Cristolt

Colegiul National "Doamna Stanca" Satu-Mare

Colegiul National "Ioan Slavici" Satu-Mare

Scoala Gimnaziala "Elena Vacarescu"

Liceul Tehnologic Eelectronica Industriala

Scoala Gimnaziala "Maria Rosetti"

 

Scoala Gimnaziala 195

Scoala Gimnaziala 86

Scoala Gimnaziala 95

Scoala Gimnaziala "Barbu Delavrancea"

Colegiul National "Ion Creanga"

Scoala Gimnaziala Nr.165

Colegiul German "Goethe"

Scoala Gimnaziala "Mircea Santimbreanu"

Scoala Gimnaziala "George Calinescu”

Policy Center For Roma And Minorities

Liceul Teortic "Stefan Odobleja"

Liceul Tehnologic "Dimitrie Gusti”

Asociatia Fratilor Maristi Ai Scolilor Din Romania

Scoala Gimnaziala "George Calinescu”

Scoala Gimnaziala Rosia

Scoala Gimnaziala Loamnes

Scoala Gimnaziala Slimnic

Liceul Tehnologic "Mihai Eminescu" Dumbraveni

Liceul Teoretic Filadelfia Suceava

Scoala Gimnaziala Gainesti

Scoala Gimnaziala Cringeni, Teleorman

Colegiul National Anastasescu Rosiorii de Vede

Biblioteca Comunala Carpinis

Inspectoratul Scolar Judetean Tulcea

Colegiul National De Informatica "Matei Basarab"

Asociația ZAMBETE COLORATE

Scoala ”Ion Agarici” Muntenii de Sus

Liceul Teoretic "Mihai Eminescu" Barlad

Biblioteca Comunala Homocea